Jak zmienić umowę spółki z o.o.?

Postautor: panHilary40 » 30 lis 2017, o 01:24

Cześć. Mam pytanie do osób, które są członkami zarządów w spółkach. Razem ze wspólnikami doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy dokonać kilku zmian w naszej umowie spółki. Czy jest to możliwe? Jak się do tego właściwie przygotować?
Awatar użytkownika
panHilary40

Postautor: DionizyMałolepszy » 30 lis 2017, o 03:59

Powiem Ci, że jeśli odpowiednio się przygotujesz to nie będzie skomplikowane i pójdzie Ci sprawnie.Ostatnio trafiłem na bardzo fajny artykuł: http://podatkiwspolce.pl/zmiana-umowy-spolki/, gdzie masz dokładnie opisane, jak przygotować się do takiej zmiany umowy, co zrobić. Przede wszystkim wspólnicy muszą podjąć uchwałę o takiej zmianie, a następnie trzeba ją zgłosić do KRS. Wiele osób nie wie, jak zmienić umowę spółki z.o.o a nie jest to trudne.
Awatar użytkownika
DionizyMałolepszy

Postautor: Wszystka » 30 lis 2017, o 04:18

My zmienialiśmy umowę spółki i powiem Ci, że naprawdę to bardzo szybki proces. Jeśli uchwała ze wspólnikami zostanie podjęta, to potem wystarczy wpisać do KRS i czekać na decyzję. Wszystko zależy, co dokładnie będziecie chcieli tam zmieniać.
Wszystka

Postautor: CyklinONA » 30 lis 2017, o 07:00

Taka rada ode mnie - zastanów się dobrze nad wszystkimi zmianami. Tak, żebyś nie musiał, co chwilę wpisywać nowych zmian, bo to znacznie ułatwia późniejsze funkcjonowanie.
CyklinONA

Postautor: panHilary40 » 30 lis 2017, o 08:09

Super! Wielkie dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
panHilary40

Wróć do Bez problemów żyć się nie da