Jakaś alternatywna apteka spoza najbardziej znanych sieci?

Postautor: DionizyMałolepszy » 1 sty 2017, o 23:47

Tak się zastanawiam czy jest jakaś apteka oczywiście internetowa która mogłaby stanowić zamiennik dla tych sieciówek które są najbardziej rozreklamowane? Ja wiem że to jest bardzo nasycony rynek i generalnie ciężko się chwilami w nim odnaleźć ale może akurat kojarzycie jakiś adres który byłby ciekawy?
Awatar użytkownika
DionizyMałolepszy

Postautor: panHilary40 » 2 sty 2017, o 00:03

Staram się śledzić na bieżąco te zagadnienia i powiem Ci że apteka w Polsce jest z założenia dobrym biznesem – to sprawia że powstaje ich coraz więcej. Tu masz przykład http://aptekigemini.pl/. Nie mogę o nich nic w tym momencie powiedzieć ale wygląda że dość prężnie się rozwijają patrząc na liczbę miast. No i jest oferta typowo internetowa również.
Awatar użytkownika
panHilary40

Postautor: Wszystka » 2 sty 2017, o 01:43

No proszę Gemini, jak dotąd nie słyszałam. Zajrzę tam bo zwykle kupuję leki w necie i może akurat będzie coś taniej. Choć w sumie i tak zamawiam głównie suplementy, bo szczęśliwie ja ani nikt w domu nie choruje. Więc bardziej o profilaktykę chodzi niż o leczenie.
Wszystka

Postautor: zaskroniecXX » 2 sty 2017, o 03:08

U nas leki często kupuje się na zapas, zwłaszcza pokolenia z poprzedniego systemu tak robi. Mam wrażenie że wiele aptek głównie z takich klientów żyje ;)
zaskroniecXX

Postautor: MinA » 2 sty 2017, o 03:46

Takie podejście z kupowaniem na zapas faktycznie jest w Polsce dość powszechne ale jest złym pomysłem z założenia. Potem te leki zalegające w szafach się psują i nie są skuteczne a w pewnych sytuacjach nawet szkodliwe...
MinA

Postautor: Grotka » 2 sty 2017, o 04:45

Haha skąd ja to znam! Mój tata robił dokładnie tak samo. I jak mu to ktoś wytknął to zawsze mówił że w tym się nie ma co zepsuć i co najwyżej nie będzie działać :D To w takim razie po co komu leki które ze starości nie działają?
Grotka

Postautor: SonnyBuckett19 » 2 sty 2017, o 07:35

Eh ludzkie rozumowanie chadza różnymi ścieżkami. Ja podchodzę do tego rozsądnie i owszem z aptek online korzystam jak czegoś konkretnego potrzebuję. Takie podejście staram się zaszczepić też swoim bliskim.
Awatar użytkownika
SonnyBuckett19

Postautor: Karkonosz » 2 sty 2017, o 09:40

Ciężko zliczyć apteki internetowe a jak widać cały czas powstają nowe. Samą ich obecność oceniam bardzo pozytywnie bo przybywa miejsc w których można taniej kupić leki a to jest dla pacjentów sumarycznie korzystne.
Karkonosz

Postautor: CyklinONA » 2 sty 2017, o 12:20

Korzystne tak, ale z apteki też trzeba mądrze korzystać bo to nie sklep z cukierkami. Im więcej ludzi będzie to rozumieć tym lepiej dla ich zdrowia.
CyklinONA

Wróć do Medycyna i profilaktyka zdrowotna