Terapia leczenia zakupoholizmu – czy w Polsce można znaleźć taką ofertę leczenia?

Terapia leczenia zakupoholizmu – czy w Polsce można znaleźć taką ofertę leczenia?

Postautor: IrmaMikołajska » 17 maja 2017, o 18:22

Chodzi mi o leczenie w ośrodku, bo indywidualnie u psychologa to na pewno można ale potrzebne jest bardziej zaawansowane rozwiązanie

Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: legalna_brunetka » 17 maja 2017, o 20:37

Szczerze to nie wiem. Ale w sumie wątpię, w Polsce to chyba nie jest zbyt rozpowszechniony problem. Czasem oglądam jakieś dokumenty o zakupoholikach ale to wszystko na zachodzie, wydaje mi się że u nas częściej ludzie narzekają na brak kasy na zakupy

Awatar użytkownika
legalna_brunetka

Postautor: Grotka » 17 maja 2017, o 21:45

Tylko że zakupoholikiem nie musi być bogacz. Właśnie jeden z poważniejszych problemów tego uzależnienia jest taki że takie osoby zadłużają siebie i czasem nawet swoje rodziny. Czyli nie tylko rujnują swoją psychikę a nawet zdrowie fizyczne ale przede wszystkim popadają w poważne kłopoty ekonomiczne
Grotka

Postautor: IrmaMikołajska » 17 maja 2017, o 23:43

Dokładnie
Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: legalna_brunetka » 18 maja 2017, o 01:51

To nie ciekawie
Awatar użytkownika
legalna_brunetka

Postautor: IrmaMikołajska » 18 maja 2017, o 04:32

No nieciekawie. Szkoda, miałam nadzieję że ktoś poleci zamknięty ośrodek w którym w Polsce leczy się takie uzależnienie
Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: Szczęściarz » 18 maja 2017, o 06:46

A co, ty masz taki problem? Jesteś uzależniona od kupowania fatałaszków? :) to chyba każda kobieta jest taką zakupoholiczką :) moja żona na pewno
Szczęściarz

Postautor: IrmaMikołajska » 18 maja 2017, o 07:18

Nie powinieneś z tego kpić, to jest problem o wiele poważniejszy niż może się wydawać. Nie, nie ja, na szczęście ale bliska mi osoba, ktoś z mojej rodziny. I powiem jeszcze, bo wiele osób o tym nie wie, że to nie jest tak że ktoś uzależnił się od kupowania bo to jest dla niego fajne. Po prostu zakupy stają się formą ucieczki od problemów czy dowartościowywania się. Więc nie jest to takie proste że po prostu uzależniona chce sobie kupować fatałaszki
Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: Szczęściarz » 18 maja 2017, o 07:33

Sorry, nie chciałem powiedzieć nic złego, żartowałem tylko. Wiem że kobiety lubią zakupy, w sumie nie znam żadnej która by nie uwielbiała. Wiem, że może być taka poważna choroba i to nie ma nic wspólnego z zachciankami, taki tępy nie jestem :)
Szczęściarz

Postautor: CyklinONA » 18 maja 2017, o 09:55

Koło Poznania jest ośrodek, w którym prowadzona jest między innymi terapia leczenia zakupoholizmu, tu możesz poczytać o szczegółach http://terapiakobieta.pl/zakupoholizm. Leczą tam też alkoholizm u kobiet, lekomanię i narkomanię. Chyba warto zapamiętać bo w dzisiejszych zwariowanych czasach niestety dużo osób ma takie problemy, nawet takich których nikt by o to nie podejrzewał
CyklinONA

Następna

Wróć do Medycyna i profilaktyka zdrowotna