Czy gadżety reklamowe są lepsze niż bonusy firmowe?

Postautor: CyklinONA » 24 lip 2016, o 23:25

Od jakiegoś casu prowadze firme. Teraz przyszedł czas na to, by wprowadzić troche zmian. Chce kupić gadżety reklamowe. Ale czy to lepsze niż bonusy firmowe? Co o tym myślicie?
CyklinONA

Postautor: SonnyBuckett19 » 25 lip 2016, o 00:28

Ludzie lubią dostawac różne prezenty. Wydaje mi się, że sporo zależy, jaki target ma firma. W mojej firmie sprawdzają się jedynie bonusy. Karta stałego klienta i -5% przy każdych zakupach. Od czasu do czasu robię też większe akcje i wtedy dodatkowe bonusy do zgarnięcia. A gadżetów reklamowych używam, ale tak okazyjnie, raczej tylko długopisy z nadrukiem. Wcześniej przy kubkach firmowych było zamieszanie bo zabrakło na proocji, dlatego jeśli je zamawiamy, to zawsze w ekstra ilosci, żeby mieć pewność, że wystarczy. I często jest tak, że na szczęscie już na koniec dnia, wszystkie egzemplarze już poszły, a ludziejeszcze podchodzą i pytają o nie :)
Awatar użytkownika
SonnyBuckett19

Postautor: zaskroniecXX » 25 lip 2016, o 01:35

Jak masz dużo klientów, to każdemu gadżetów nie będziesz przecież rozdawał. To wtedy lepiej nieduże bonusy, o ile stać na to twoją firmę. Ja wolę jednak tradycyjne metody czyli gadżety. Coś do tableta, coś do lapka i jakoś biznes się kręci ;)
zaskroniecXX

Postautor: Horacy2 » 25 lip 2016, o 03:18

Nie napisałeś w jakiej branży działasz. Mój szwagier ma firmę budowlaną. Więc kupił wszystkim odzież roboczą z nadrukiem. Ludzie to noszą i cały czas to jest widoczne. Z odzieżą roboczą z nadrukiem wg mnie jest mniej zamieszania niż przy bonusach. i tak liczą się efekty. Odzież robocza jak jest dobrze wykonana, to trochę posłuży. A wszyscy twoi pracownicy chodzą w ujednoliconych ubraniach i to też jest dobre. Zależy, jaka branża, bo tak na oko to nikt ci tu nic konkretnego nie powie.
Horacy2

Postautor: panHilary40 » 25 lip 2016, o 05:38

Jak miałem firmę, to często korzystałem z różnych gadżetów promocyjnych w swojej firmie. Może nie było tego dużo, ale zawsze były ujednolicone kolorystycznie (wszystkie granatowe). I to jasne, że od jednej firmy. Robili nam wszystko pod własne projekty. Więc można z firmami się dogadać, to na pewno.
Awatar użytkownika
panHilary40

Postautor: DionizyMałolepszy » 25 lip 2016, o 07:19

Jak by ktoś wiedział co jest lepsze to by żadna z firm w Polsce nei upadła. A tak widać co się dzieje. Zależy w jakiej branży działasz i w jakim wieku głównie klientów obsługujesz. Bo to robi kolosalną różnicę. Na pewno.
Awatar użytkownika
DionizyMałolepszy

Wróć do Kto pyta nie błądzi