Jak powinno dobierać się meble do salonu?

Postautor: IrmaMikołajska » 30 sie 2016, o 00:47

Jestem w trakcie zaprowadzania zmian w moim domu. Troche się dzieje nawet sporo. I jeszcze sa te meble do zmiany. Jednak nie do konca wiem jak się za nie zabrac. Jak powinno się dobierać meble do salonu? Ktoś? Coś?
Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: legalna_brunetka » 30 sie 2016, o 01:48

Ja myślę, że meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne i praktyczne. Dlatego jak wybierałam sofę to czarną sofę z funkcją spania bo jednak dobrze jest też mieć miejsce gdzie gości przenocować itd. Jak ma pojemnik na pościel to od razu nie trzeba myśleć o dodatkowym upychaniu poduszek i kołder. Oczywiście, rożne pojęmności mają sofy, ale jednak lepiej żeby to było. I wg mnie sofa czy kanapa w salonie to nie tylko mus, ale po prostu wpływa na całokształt. Bo jak źle dobierzesz sofę to potem stoi takie cos na środku i nie pasuje ni w pięc ni w dziesieć. Chociaż dla mnie też ważny jest materiał, żeby nie był drapiący w dotyku, no chyba że ktoś lubi materiały takie niemiłe :P to już insza inszość.
Awatar użytkownika
legalna_brunetka

Postautor: MinA » 30 sie 2016, o 04:20

Do salonu u mnie brakowało mi dobrej sofy. Była stara ale zaczęła się za szybko wycierać i nie miałam ochoty jej poprawiać. Wiec wymieniłam. Tym bardziej że u mnie salon jest często wykorzystywany i wygląd materiału ma znaczenie. Tam przecież siedzą goście. No ja jeszcze mam stół i krzesła. Tylko 4 bo jest i tak duża jadalnia w domu. Ale zależy ile masz miejsca. I nie polecam tv w salonie bo ludzie za często potem przyklejaja się do sof hehe
MinA

Postautor: BrunetZielony » 30 sie 2016, o 06:12

Wg mnie to wazne jest to co my robimy w danym pomieszczeniu. Bo inaczej urzadzisz salon gdzie przyjmujesz duzo gosci a inaczej salon gdzie od czasu do czasu. Po prosu przeanalizuj do czego najbardziej jest ci salon potrzebny i wg tego zrob zmiany. To wg mnie dobra opcja. Bo to tak jak z komodami pokojowymi. Niby każdy komody pokojowe kupuje ale jak źle dobrane i postawione, albo zbyt duże to sprawiaja zę nie pomagają. A wszystko chodzi o to żeby meble dawały jeszcze nam przestrzeń przeciez.Teraz poza tym można kupic komody np. z barkiem wiec w sumie połączenie róznych rzeczy jest ciekawe no i zawsze to mniej miejsca zabierze.
BrunetZielony

Wróć do Kto pyta nie błądzi