Czy plamy na granicie da się usunąć?

Postautor: CyklinONA » 14 kwie 2016, o 21:26

W kuchni mam wyłożoną podłogę granitowymi jasnymi płytkami i jak to w kuchni, płytki mi się trochę zabrudziły i nie mogę tego doczyścić. W zasadzie chodzi zwałaszcza o zabrudzenia z soku z czerwonych buraków, co wygląda bardzo nieestetycznie na jasnej nawierzchni. Da się to jakoś usunąć?
CyklinONA

Postautor: Elle » 14 kwie 2016, o 22:09

Alez szanowana Pani oczywiście że się da, trzeba tylko posłużyć się dobrym środkiem chemicznym do czyszczenia kamienia. Fajne sa te z tego sklepu http://sklep-kamieniarski24.pl/, prosze tylko pamiętać żeby wybierać te do kamienia naturalnego i powinno pomóc :)
Elle

Postautor: Grotka » 15 kwie 2016, o 00:20

Widać z opisu, że lubi pani gotować w kuchni :) też cos o tym wiem, z tym że ja mam jesczze trudniej z utrzymaniem czystości, bo mam marmurowe blaty na szafkach... Więc każda rozlana kawa, wino, czy sok z porzeczki, wiśni, to mnie przyprawiał o zawrót głowy. Ale juz sprawdziłam, i moge pani polecić, że dobrze jest uzywać co jakiś czas ochronnego impregnatu do kamienia naturalnego jest o tyle fajny, że zapobiega wżeraniu się różnych substancji i zabarwianiu powierzchni z kamienia. Także polecam
Grotka

Postautor: MinA » 15 kwie 2016, o 02:46

A podpowiedzcie mi, jak odkleiła mi się jedna płytka marmurowa nad kuchenką (pewnie działanie pary i wysokiej temperatury) to jak mam ją przykleić z powrotem? Wiecie do jednej płytki nie opłaca mi się nikowo wzywać, skoro sama mogłabym to zrobić. Ale nie wiem jaki klej kupić. Potrzebuję czegoś specjalnego?
MinA

Postautor: DionizyMałolepszy » 15 kwie 2016, o 04:38

O szanowana pani, chyba nie miała pani szczęścia do fachowca, skoro płytka odpadła. W zasadzie to musi pani kupić specjalny preparat do klejenia kamieni naturalnych. Dobra jest np. żywica epoksydowa, z ttym że to klej dwuskładnikowy, ale myślę że poradziłaby pani sobie.
Awatar użytkownika
DionizyMałolepszy

Postautor: MinA » 15 kwie 2016, o 07:33

Tak myślałam, że trzeba będzie poszukać odpowiedniego kleju, dziękuję serdecznie!
MinA

Wróć do Remonty, budownictwo, ogrody