Czy ogrodzenie ocynkowane trzeba malować?

Czy ogrodzenie ocynkowane trzeba malować?

Postautor: panHilary40 » 10 maja 2016, o 01:59

Kilka lat temu ogrodziłem ogród ocynkowanymi panelami ogrodzeniowymi i niestety teraz to już wygląda mało estetycznie. Ogrodzenie zmatowiało i stało się strasznie szare, przez co mocno rzuca się w oczy. Niby rdza go nie chwyta, ale pomyślałem, żeby pomalować je na zielono. Teraz pytanie, czy to w ogóle można zrobić? Czy farba nie będzie schodziła z takiego ocynkowanego ogrodzenia?
Awatar użytkownika
panHilary40
 
Posty: 177
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:12
Lokalizacja: Wrocław

Czy ogrodzenie ocynkowane trzeba malować?

Postautor: golemZ » 10 maja 2016, o 02:41

Jak dobrze odtłuscisz powierzchnię płotu i użyjesz odpowiedniej farby do ocynku to wszystko powinno być w porządku. Ogólnie jednak ogrodzenia ocynkowane nie potrzebujom malowania, a to że matowieją po kilku latach to naturalny proces, który nie wpłynie na ich trwałość. Malowanie to tylko kwestia estetyki, jak na przykład chcesz zmienic kolor płotu. Szczerze mowiac, to ja bym tego nie robił, bo to mnóstwo grzebaniny. Po prostu jak kupuje się nowe ogrodzenie warto od razu zamówić przęsła malowane albo powlekane jakimś barwionym tworzywem PVC. Tak jest i taniej i łatwiej. Jeśli jednak uprzesz się na to malowanie to najpierw pogadaj z jakims specem od odgrodzen. Na pewno doradzi ci jakieś konkretne produkty do malowania.
Awatar użytkownika
golemZ
 
Posty: 113
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:16
Lokalizacja: Warszawa

Czy ogrodzenie ocynkowane trzeba malować?

Postautor: zaskroniecXX » 10 maja 2016, o 03:42

Do malowania metalowych przęseł ogrodzeniowych wystarczy zwykła farba do metalu, ale do ocynku musisz już użyć bardziej specjalistycznego produktu. Zwykle są to farby antykorozyjne, tylko tak jak wspomniał kolega wyżej, wcześniej musisz dobrze odtłuścić powierzchnię płotu, a to zwykle jest strasznie nuzące i pracochłonne zajęcie. Na upartego można jednak zrobić wszystko więc na pewno dasz radę:)
zaskroniecXX
 
Posty: 173
Rejestracja: 23 wrz 2014, o 08:13

Czy ogrodzenie ocynkowane trzeba malować?

Postautor: Horacy2 » 10 maja 2016, o 06:37

Ocynku nie musisz malować, chyba że gdzieś się uszkodził i zaczyna wychodzić rdza. Tak czy inaczej do malowania musisz kupić specjalną farbę, która będzie kryła ocynkowaną powierzchnię. W firmie Brygada 99 możesz kupić od razu pomalowane przęsła ogrodzeniowe, także jak masz nie dużo płotu to może w ogóle nie opłaca się go remontować, tylko lepiej wymienić na nowy. Będzie znacznie szybciej, a i efekt bedzie na pewno dużo trwalszy, bo farba prędzej czy później i tak zacznie się łuszczyć.
Horacy2
 
Posty: 36
Rejestracja: 11 lut 2016, o 14:58


Wróć do Remonty, budownictwo, ogrody