Oświetlenie ogrodu – koszt

Postautor: panHilary40 » 13 cze 2016, o 02:57

Zastanawiam sie nad założeniem oświetlenia w ogrodzie. Byłem w Szwecji u znajomego i zauważyłem ze u nich normalne jest to że przez całą noc domy i ogrody są w pełni oświetlone. Bardzo fajnie to wygląda i robi niezłe wrażenie wiec pomyślałem że może zrobię coś takiego u siebie. Chciałbym dowiedziecsiewiecej o kosztach, szczególnie od osób które już coś takiego maja/miały i mogą siepodzielicdoswiadczeniami.
Awatar użytkownika
panHilary40

Postautor: zimowaPani » 13 cze 2016, o 04:00

Słyszałam że tam sie w ogole nie licza z energią, ale mają ja bardzo tanią dzieki elektrowniom atomowym. U nas niestety jeszcze dlugo tak nie bedzie a do tego czasu polecam to co zrobiłam u siebie. Też podobał mi się pomysł z oświetloną posesją chociażby ze wzgledu na to ze widze dobrze co dzieje sie za oknem. Kupiłam na początek dobrą ogrodową lampę solarną i muszę przyznać że zdała egzamin do tego stopnia że dziś mam 15 :D. Świeca pięknym światłem i pozwalajazobaczyc wszystko tak jak przy użyciu żarówek. Koszt inwestycji zwrócił mi się w pół roku bo mam 2 trzy miesięczne okresy rozliczeniowe. Pozdrawiam i zyczę powodzenia.
Awatar użytkownika
zimowaPani

Postautor: SonnyBuckett19 » 13 cze 2016, o 04:32

Cześć! Własnie szukam stylowej stojącej latarni ogrodowej. Nie chcę takiej dokręcanej do ściany ale normalną wolnostojącą którą będę mógł umieścić w głebi ogrodu. Czy taka lampa jest na tyle wydajna aby świecić całą noc? Pozdrawiam i dzięki.
Awatar użytkownika
SonnyBuckett19

Postautor: zimowaPani » 13 cze 2016, o 05:48

Zależy od wydajności lampy ale dlatego lepiej kupować sprawdzone i znanych producentów. Lamp wolnostojących też wiele wiec nie bedzieszmial problemu zeby cos znalezc.
Awatar użytkownika
zimowaPani

Postautor: panHilary40 » 13 cze 2016, o 08:39

Dzięki za niezły pomysł. Światło z energii słonecznej podoba mi się dodatkowo pod względem oszczędności. Płace tylko raz, za zakup a potem juz nie ponoszezadnych kosztów. Jak dla mnie to swietny interes :)
Awatar użytkownika
panHilary40

Wróć do Remonty, budownictwo, ogrody