Mapy turystyczne Niemiec, gdzie w Polsce ich szukać

Postautor: IrmaMikołajska » 11 sty 2016, o 06:35

Cześć wszystkim! :) Planujemy z mężem kilkudniową wycieczkę objazdową po Niemczech. Na pewno chcemy zajechać do Berlina oraz do tej słynnej „wyspy tropikalnej”, znajdującej się jakieś 2h jazdy od polskiej granicy. Rzecz w tym, że tylko ja posiadam smartfona z nawigacją, a że to trzyletni Samsung Galaxy S4, to nie jestem skłonna zaufać, że bateria wytrzyma tyle, ile trzeba (osobnej nawigacji nie mamy, a mąż jest fanem starych, klasycznych telefonów komórkowych). Byłabym wdzięczna za sugestie, jaką mapę (i gdzie) kupić. Z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: legalna_brunetka » 11 sty 2016, o 08:55

Dobrze, że mślisz o tym już teraz, bo ja kiedyś tak pojechałam spontanicznie do Pragi (a to były te czasy, że smartfonów jeszcze nie było) i potem po kioskach musiałam szukać przewodników terenowych… o tym, że oczywiście polskich wersji językowych nie było, chyba nie muszę wspominać? :D Nauczka na przyszłość. W każdym razie dobra księgarnia turystyczna na pewno będzie miała mapy Niemiec, albo Berlina, co tam chcecie. Ja kupowałam większość map online (tak jest najtaniej), ale nie pamiętam gdzie, jak znajdę na swojej poczcie maile od nich, to napiszę nazwę.
Ostatnio edytowano 19 paź 2016, o 08:20 przez legalna_brunetka, łącznie edytowano 1 raz
Awatar użytkownika
legalna_brunetka

Postautor: IrmaMikołajska » 11 sty 2016, o 09:34

Haha, no to jest któryś raz, że jedziemy „w nieznane”, nauczyłam się już na błędach, że nie warto niektórych rzeczy zostawiać losowi :P
Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: golemZ » 11 sty 2016, o 11:25

Nawigacja samochodowa nie jest przecież droga, za stówę idzie jż coś sensownego kupić. Moim zdaniem lepszy wybór niż z papierami się męczyć…
Awatar użytkownika
golemZ

Postautor: legalna_brunetka » 11 sty 2016, o 11:34

Dobra, znalazłam. Ja kupowałam mapy Europy przez księgarnię podróżniczą online, podaję linka do ich strony: http://triptelnik.pl/pl/c/Mapy/82. Wydaje mi się, że mają też jakieś zniżki (5-10%, nie pamiętam) dla nowych klientów za zapisanie się do newslettera, ale to tam ogarniesz już sama, bo mogę się mylić, za dużo jednak bywam w różnych sklepach internetowych :) Miłej wycieczki, zazdroszczę, my z mężem czekamy, aż trochę dzieci podrosną :(
Awatar użytkownika
legalna_brunetka

Postautor: IrmaMikołajska » 11 sty 2016, o 11:47

Nie znam się na mapach, ale chciałabym uniknąć kłótni w samochodzie, dlatego jestem bardzo wdzięczna za pomoc. Szczerze, to i tak on będzie z niej korzystał, ale przynajmniej będzie miał z czego, bez krzyków i zepsutej atmosfery w aucie ;)
Awatar użytkownika
IrmaMikołajska

Postautor: Synapsa23 » 11 sty 2016, o 14:28

Mój chłopak też tak uważał, że nawigacja samochodowa rozwiązuje każdy problem, aż pewnego razu program się zawiesił akurat wtedy, kiedy był najbardziej potrzebny. Po nocy kluczyliśmy pod Warszawą… masakra.
Awatar użytkownika
Synapsa23

Wróć do W podróży i na turystycznym szlaku